** PRVNÍ ČÁST VELKOLEPÉHO FINÁLE NA DVD OD 13.4.2011 **


Nábor Affs: zde

Hořký pláč - 1.kapitola - Slib

2. března 2011 v 18:48 | Ginny Weasley |  Fan Fiction
Jmenuji se Ginny Weasley. Mám nejradši Brumbála z Bradavic. A on mne také má rád.
Chová se ke mne tak důvěrně, že znám skoro každé jeho slovo.
,,Ginny Weasleyová?" zeptal se mne jeden hoch, který přišel mi vyřídit vzkaz, že mám jít za panem profesorem Brumbálem. Mlčky jsem kývla, očekávajíc nějaký děsivý úkol.
Snape se na hocha z nižšího rošníku naštval. ,,Weasleyová, jdětě, ale dopíšete si to učivo a ty hochu, si odpykáš školní trest, aby ses naučil klepat" začal si mnout vesele ruce. ,,Ano pane, jistě pane, omlouvám se pane" koktal nevinný neznámý. Tipuji jeho věk, tak dvanáct let?¨
Šla jsem ke chrliči. ,,Vanilkové feferonky" zašeptala jsem heslo, doteď nejoblíbenější Brumbálovu pochoutku.
,,A Ginny. Taky máš tak báječný den?" začal mne profesor vyzvídat.
,,Ano, pane" odpověděla jsem , přesto v sobě zachovávala nesmyslnou zášť.
,,Musím ti něco říct. Již brzy mne Voldemort zabije. Slib mi, že ať se děje cokoliv, nesmíš Harryho Pottera zklamat" napil se červeného vína. Moc dlouho jsem se nezamýšlela. Harryho miluji nadevše. Je to jedině můj kluk. Nemám ho ráda kvůli slávě, bylo by mi i fuk, kdyby byl sakramensky chudý jako já a měl by spoustu sourozenců a musel by mít oděv i knihy po nich. Naštěstí já po bratrech hadry nenosím. Mamka mi kupuje ošoupané v obchodě na Příčné ulici, Fred s Weasleym si tam otevřeli krámek s těmi svými záškoláckými zákusky.
,,Slibuji pane, těžko bych ten slib dokázala porušit. To je všechno?" podivila jsem se zklamaně. ,,Ne, ještě ne" ukázal mi malou lahvičku. ,,Tohle je Prefectus Assilus. Nesmíš o tom nikomu říkat. Věřím ti, že ho dokážeš Voldemortovi podstrčit do jídla. Oslabí se tim aniž by o tom neměl potuchy" podal mi jiskřivou lahvičku, která mne nepatrně začala oslňovat.
,,Budu se snažit úkol splnit. Mám tu lahvičku zatajit i Harrymu?" zeptala jsem se projistotu.
,,To záleží na tobě" pokrčil rameny ředitel školy. ,,Avšak nedoporučuji mu přidělávat větší starosti. To by vyvolalo další znepokojení" zase se napil vína. ,,A teď se chci zeptat - zda máš nějaký dotaz?" chystal se ujistit profesor Brumbál. ,,Ne - žádný pane" zavrtěla jsem hlavou. ,,Pak tedy můžeš jít" vybídl mi směr.
Šla jsem chodbou jedním obrazem. Bylo už po vyučování. Spolužáci mi nejspíše donebelvírské místnosti školní pořeby odnesly. Schovala jsem lahvičku do kapes. ,,Ginny, kde jsi byla?" podivil se můj bratr Ron.
,,Do toho ti nic není" odsekla jsem ho. ,,Ale je, jsem tvůj bratr" nedal se jen tak lehce odbýt. ,,To není fér. Proč se mi ty nevyzpovídáš?" přimhouřila jsem oči. ,,Jsem starší" zachoval se drze. Vzala jsem si hůlku do ruky.
,,Lo re Porka" vykřikla jsem neovladatelně z hrdla. Z jeho rukou se začali tvořit jakýsi plovací blány.
,,Hermiono, umíš to zrušit?"poprosil ji nezdvořile Ron. ,,Nevím, na taková kouzla musíš mít talent" vzala si učebnici a začala listovat jejími stránkami. Nebelvír propukl v ohromný záchvat smíchu. Hodiny na věži začali odbíjet půlnoc. Za týden jsou vánoce!
Super, těším se až mi taťka vynadá. ,,Co se to tady dělo, paní Weasleyová?" vnikla do haly bradavická ředitelka Minerva MCGonagallová. ,,O tom si zítra pohovoříme. Osobně přivedu Arthura Weasleyho. Chováte se slečno poslední dobou velice podivně. Ani mne nepřesvědčujete, abych vás pustila do dalšího ročníku. A na ta kouzla raději zapomeňte" sebrala mi hůlku z ruky a odešla. Všichni včetně Harryho na mne zírali. Sebrala jsem se a odešla do své ložnice. Nebrečela jsem u toho - ale ulevilo se mi, když jsem si večer dala pořádně teplou sprchu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama